FIRMA PRODUKTY SLUŽBY REFERENCE KE STAŽENÍ AKTUALITY
WYKOV spol. s r.o.
Šámalova 930/69
615 00 Brno
tel./fax: 548 212 577
 

 

NOVÉ VÝTAHOVÉ STROJE ALFA

Výtahový stroj ALFA je stroj nové konstrukce, která umožňuje podle typu převodu a kvality jeho výroby zvýšení účinnosti šnekového soukolí stroje až na 88 %.
Je pokračováním známé řady spolehlivých strojů TRANSPORTY Brno a Břeclav, má však řadu konstrukčních zlepšení. Vyznačuje se tichým chodem a dlouhou životností. Je to dosaženo použitím kluzných bronzových ložisek, kvalitou výroby šnekového převodu a použitím plně syntetického oleje pro mazání stroje. Stroje ALFA byly testovány na výtahové věži.
Stroj ALFA je osazen vestavným přírubovým motorem od přední evropské firmy MOTORLIFT. Na objednávku je možné provést dělenou hřídel šneku a motoru s použitím klasického přírubového motoru. Jednoduchá konstrukce strojů ALFA umožňuje jeho rozdělání pro transport do strojovny a to bez ztráty záruky stroje. Vyráběná řada strojů ALFA pokryje většinu požadovaných pohonů výtahů až do nosnosti 1000 kg.

Stroj byl vyvinut jak pro modernizaci stávajících výtahů tak i pro nové výtahy stěmito výhodami:

1. Vysoká účinnost

2. Nízká hlučnost stroje - do 55dB

3. Dlouhá životnost potvrzená životností strojů Transporty

4. Jednoduchá montáž ve strojovně výtahu

5. 10 let záruky na převod stroje

NOVÉ VÝTAHOVÉ STROJE S3, S4

Výtahové stroje WYKOV svou koncepcí pokračují v řadě typových výtahových strojů vyráběných dříve firmou TRANSPORTA.
Jsou určeny k přenosu síly ocelovými lany nebo kloubovými řetězy – pro výtahy trakční, bubnové a řetězové.
Výtahové stroje WYKOV splňují všechny technické podmínky a bezpečnostní požadavky stanovené platnými normami a předpisy souvisejícími.
Skládají se z převodovky – dvoudílné litinové skříně, ve které je umístěn šnekový převod s válcovým cementačně kaleným šnekem uloženým v radiálních kluzných ložiscích a oboustranném axiálním ložisku.
Bronzové šnekové kolo spolu s hřídelí je uloženo v kluzných ložiscích. Provedení hřídele pravé/levé, oboustranné je dáno umístěním trakčního kotouče nebo použitím lanových bubnů případně řetězových kladek. Konec hřídele bývá uložen v bočním ložisku – typ ložiska se řídí provedením stroje.
Pružná spojka umožňuje prostřednictvím pryžových unašečů pružné a rozebíratelné spojení mezi převodovkou a hnacím trojfázovým asynchronním elektromotorem. Brzda je dvoučinná čelisťová - rozpěrací, obložení čelistí neobsahuje azbest, ovládací elektromagnet s cívkou pro napětí 48 – 80 – 110 – 180 – 220 V DC. Trakční kotouče, řetězové kladky a bubny jsou vybaveny odnímatelným bezpečnostním krytem , zábranami proti vypadení lan, ke stroji je dodáván i ocelový upevňovací rám (rošt).

VÝTAHOVÝ STROJ SE DVĚMA BUBNY PO STRANÁCH, typ S3 BOV 320/063

Nabízíme stroj pro pohon výtahů bez vyvažovacího závaží zejména pro modernizaci osobních výtahů BOV 250/0,5. Jeho použití umožní zvětšit plochu (prostor) kabiny, zvýšit nostnost výtahu z 250 kg na 320 kg, naistalovat kabinové dveře a tím zvýšit bezpečnost výtahu podle požadavků evropské normy.

VÝTAHOVÝ STROJ S3 typ BOW 320/0,63

Byl vyvinut pro pohon výtahů bez vyvažovacího závaží zejména pro modernizaci osobních výtahů TOV 250/0,7. Jeho použití umožní zvětšit hloubku kabiny – zvýšit nosnost výtahu z 250 na 320 kg a přitom instalovat kabinové dveře.
Sestavu stroje tvoří litinová skříň se šnekovým převodem, navíjecí buben pro 2 lana, spojka s brzdovým kotoučem a dvojčinná brzda čelisťová – rozpěrací. Pro pohon je použit elektromotor typ ATM 132-6, s cizí ventilací, příkon 5,5 kW.

Stroj byl s velmi dobrým výsledkem podroben provozním zkouškám.

KOMPONENTY POHONŮ

 • Samostatně dodávané díly a příslušenství strojů
 • Dvojčinná čelisťová brzda kompletní, elektromagnet nebo obložení čelistí

  ROZMĚROVÝ NÁČRT BRZDY formát pdf   

   

 • Trakční kotouče, odkláněcí kladky, řetězové kladky
 • Spojky
 • Boční ložiska
 • Setrvačník nebo ruční kolo s bezpečnostním spínačem
 • Montážní lanové svorky
 • Kryt kladky nebo bubnu
 • Zábrany proti vypadnutí lan
 • Rošt pod stroj

 

DVEŘNÍ UZÁVĚRKA

Změna technologie výroby dveřní uzávěrky DU 4-W.A/1, DU 4-W/U, zlepšení přesnosti výroby tlakovým litím.
Dveřní uzávěra
s kontrolou zasunutí závory do dveřního křídla – typ DU4–W.A/1 je bezpečnostní komponent s ES certifikátem o přezkoušení typu číslo 370/06/01/07/0, typ DU4–W/U s ES certifikátem číslo 371/06/01/07/0, které podle přílohy 5 vládního nařízení čís. 27/2003 (N.V. 14/99) vydala notifikovaná osoba čís. 1017 – ITI TÜV. Výrobek je zapsán jako užitný vzor, Osvědčení čís. 13364 - Úřadu průmyslového vlastnictví ČR. Uzávěrka DU4–W.A/1 je spolehlivý výrobek s vysokou mechanickou životností. Je určena pro instalaci do nových šachetních dveří, jako náhrada nevyhovujících dveřních uzávěr typu DU1 pro dveře JSO a dalších typů ručně ovládaných šachetních dveří .

KABINOVÉ DVEŘE BUS

Samočinné shrnovací kabinové dveře jsou navrženy pro výtahy s ručními šachetními dveřmi. Při montáži do stávajících kabin výtahů vyloučí vysoké bezpečnostní riziko - ČSN EN 81.80.
Nízká hmotnost křídel dveří je výhodou při použití dveří do nových kabin modernizovaných a nově instalovaných výtahů. Tyto dveře splňují technické podmínky a bezpečnostní požadavky pro provoz výtahů.
Pohon dveří - elektromotor s planetovou převodovkou, napájecí napětí 24 V AC, pohyb křídel je realizován pomocí vozíků ozubeným řemenem. Řídící obvod umožňuje bezpečnostními předpisy požadovanou reverzaci a vyhodnocení poruchového stavu, samočinné nastavení přesnosti otevírání. Křídla dveří jsou vyrobena z duralových sendvičových desek, křídla dveří jsou vedena v horní i spodní části – pomocí kluzáků v Al - profilu prahu dveří. Křídla jsou dodávána i s průzorovými skly. K uvolnění dveřní uzávěry je použita odkláněcí křivka VOK 3.

CELOPLOŠNÉ ZÁVORY, VÝTAHOVÉ SNÍMAČE

VÝTAHOVÉ KOMPONENTY

 • Odkláněcí magnety – jsou určeny pro ovládání odkláněcí křivky, plná náhrada za OM1 a OM2
 • Odkláněcí křivky
 • Cívky elektromagnetů pro odkláněcí a brzdové magnety
 • Spínače SV 1 až 4
 • Šachetní přepínače
 • SK Rozvaděče – pro malé nákladní výtahy ČSN EN81.3 a výtahy s jednoduchým reléovým řízením
 • Tlačítkové ovladače a kombinace v provedení standardním i ANTIVANDAL
 • Spínací elementy
 • Magnetické snímače s různým uspořádáním kontaktů, provedení štěrbinové, trubkové a ploché

design by Studio PORT.cz


výtahový stroj ALFA


výtahový stroj S3-320


výtahový stroj, typ BOV 320/063


výtahový stroj BOW 320


dvojčinná čelisťová brzda


dveřní uzávěrka


kabinové dveře BUS